Testy z wykorzystaniem systemu Redis [Aktualizacja Marzec 20.03.2021] – Próba nr. 2

Testy z wykorzystaniem systemu Redis [Aktualizacja Marzec 20.03.2021] – Próba nr. 1

Ewidentnie widać, że coś się zadziało na serwerze pod koniec testu. Na szczęście nie trwało długo, jednak test postanowiłem powtórzyć.

Ranking Hostingów 2021 [Aktualizacja]


Ranking hostingów na 2020

Jak Hostinguj.pl wypada na tle pozostałych hostingów?

Testy wydajnościowe wyszły znakomicie, niepokojący jest jedynie wysoki czas ładowania strony w testach GTMetrix z lokalizacji Londyn. Testy Pingdom wychodzą rewelacyjnie, dla porównania, niżej zdjęcia hostingu Kylos. Hostinguj.pl nie ustępuje wcale hostingowi Kylos w testach Pingdom, oba hostingi prezentują taki sam, niski czas ładowania strony z lokalizacji Frankfurt.

Przytaczam testy Pingdom, ponieważ testy GTMetrix wypadły słabo podczas, gdy testy Apache JMeter pokazały, że Hostinguj jest bardzo wydajne, zarówno pod obciążeniem, jak i podczas testowania czasów ładowania strony. Biorąc pod uwagę testy GTMetrix, to hosting wypada w środku stawki, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie testy Apache JMeter, to Hostinguj jest jednym z najlepszych hostingów w teście. Swoją drogą, zastanawiające jest, co może być powodem tak słabych wyników w GTMetrix. Na chwilę obecną hosting jest godny polecenia.

Po około dobie, testy GTMetrix osiągnęły okazjonalne czasy ładowania na poziomie 1,2-1,5s, być może był to okres, w którym konto ma ograniczony dostęp do zasobów. Hostinguj naprawdę prezentuję najwyższy poziom jakości, jedynym, dużym minusem będą powierzchnie dyskowe, za 11,99 zł netto miesięcznie (143,88 rocznie) otrzymamy jedynie 10GB powierzchni. Za 30GB będziemy musieli zapłacić 34,99 zł netto miesięcznie (419,88 rocznie), co jest już dosyć sporym obciążeniem.

Dodatkowy zestaw testów, porównanie dwóch wtyczek cache – W3 Total Cache vs WP Fastest Cache

Zbyt wcześnie pochwalona poprawa w testach GTMetrix’a. Testy GTMetrix nadal bardzo chwiejne, ale największą uwagę przykuwa test JMeter dla 1 użytkownika z wtyczką W3 Total Cache, gdzie czas ładowania strony spada poniżej 400 ms, co jest rewelacyjnym wynikiem. Jako, że Hostinguj wyparło Nazwa.pl z pozycji w rankingu, postanowiłem ponownie przetestować Nazwę z wtyczką W3 Total Cache i Nazwa wypadła nawet lepiej, niż Hostinguj, osiągając 333 i 343 ms czas ładowania strony w dwóch testach.

Podobne wpisy

5 2 ocen
Zostaw ocenę!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments